Audi 80 SC B3 letnik 1991

Podforum za opise večjih predelav, obnov in restavriranj Volkswagen in Audi vozil

Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a audi-80 dne Po Avg 13, 2012 4:06 pm

Živijo!

Že nekaj let sem občasno na forumu, pa še vedno nimam gor svoje predstavitve.

Evo, Uroš (Caddy15) me je malo zrajcal s svojo 80-ko, tako da sem končno predstavitev svojega Audija iz drugega foruma skopiral še sem.

Ne vem, če spada ravno med projekte. Če ne, bom temo premaknil v temo Moj avto.

No, pa da še jaz predstavim svojega Audija 80 B3 lepo po vrsti od začetka.

Oče je kupil novega leta 91, ko sem bil jaz še 12 let star fantič. Vem, da sem bil najbolj navdušen nad električnim pomikom vseh štirih stekel in električnim šibedahom skozi katerega smo si delali frizure. :)
Poganjal ga je 1,8l motor z 90KM (uplinjač), ima še servo volan, srednjo zadnjo luč in krom okrog stekel od Audija 90 in odbijače v barvi karoserije. To je bila takrat oprema 1.8 SC (Super Comfort).

Kmalu smo namontirali vlečno kljuko zaradi prevažanja kamp prikolice.

Par let kasneje sem očeta prepričal, da je kupil še alu platišča in gor montiral "široke gume" dimenzij 195/65 R14 (original 175/70 R14). Uf, kakšna širina se mi je to zdela takrat.

Takšen je bil do leta 2005, ko sem ga odkupil od očeta. Avto je bil vseskozi garažiran in negovan.

Slika

Slika

In potem so počasi prišle predelave. Najprej platišča. Sploh nisem iskal takšnih, a sem jih kupil, ker so bila nekaj posebnega. To so bila platišča znamke INTRA (EXIP) FLASH P2000. Bila so prevlečena s črnim kromom in sicer dimenzij 7x16 col. Gor sem dal gume TOYO Proxes T1R dimenzij 215/40 R16.

Slika

Takoj za tem sem zamenjal prednje in bočne žmigavce z belimi in zadnje pobarval v rdečo. Pobarval sem tudi ogledala in namontiral sprednjo letvico nad masko KAMEI, ker se je tista črna guma na havbi tako grdo zvila.

Slika

Istočasno sem kupil tudi športne vzmeti APEX 35mm/35mm in avto je zadaj sedel dol bolj kot spredaj, kar me je zelo motilo. Kasneje mi je g. Vuga iz Nove Gorice amortizerje obnovil, skrajšal in utršal in avto sedaj izgleda dokaj solidno. Je pa avto trd kot gokard, kar pa mi je všeč, ker drži cesto za pop...
Še dobro, da sem kasneje kupil še en avto za udobno vsakdanjo vožnjo.

Slika

Slika

Pa še slika motorja in športnega filtra KN, ki sem ga iz notranjega predelal v zunanjega. Pokrov iz nerjavečega jekla mi je izdelal lokalni mojster, ki izdeluje sode za vino. Nabavil sem še en pokrov ohišja filtra in ga po sredini odrezal, da je ostal samo obroč (zaradi dovoda zraka).
Dokler je bil filter v original ohišju, ni dal skoraj nič zvoka, ko pa sem ga zgoraj odprl, je bila pesem čisto druga. :)

Slika

Pa smo obrnili 200.000 km.

Slika

No, potem pa sem ga predelal v kabrioleta.

Slika

Hec. :)

Prišla je zima in zopet sem ga obul v 14-ke. Kako je bogi. :(

Slika


Še ena slika z obnovljenimi amortizerji in distančniki (1cm) spredaj in zadaj. Pa še Quattro značka na maski, čeprav to ni - mi je pa všeč.

Slika

No in drugo sezono s temi feltnami je prišla prva žalost - krom se je začel luščit, na kar so me nekateri že prej opozarjali. Kaj češ, je treba probat, da verjameš.

Pa smo prodali vse skupaj - mislim feltne in gume. Enkrat lani ali predlani so prišle nazaj v Bistrc - sicer prebarvane v srebrno. Vozijo se na črni 80-ki B4 od Denisa iz Topolca.

Slika

In kupili nove - takšne kot sem si vedno želel, pa jih pri nas ni bilo mogoče več dobiti (problem je bil v luknjah 4x108). To so platišča znamke Dezent, tip P16C, dimenzij 7,5 x 16. Slučajno jih je sodelavec našel preko interneta v neki Zagrebški trgovini. In smo malo švercali in prešvercali k nam.
Kupil sem tudi nove gume Pirelli P Zero Nero istih dimenzij 215/40 R16. S prihodom novih felten je odšla v pokoj vlečna kljuka, ki ne paše na takšen avto.
Ker je bila zadnja tablica že slaba, sem se odločil, da zamenjam kar obe, a mi je še danes žal, ker so mi bile stare dosti lepše.

Slika

Slika

Sledila je predelava izpuha - širša cev od izpušnega kolektorja (že v osnovi 4-2-1) do zadnjega lonca in montaža športnega znamke SUPERSPORT. Prej sem imel samo nastavek.
Zvok pa naredi raketo - tudi če ni konjev, glavno da grmi. :)

Slika

Potem sem si enkrat umislil še pragove, ki pa jih nisem nikoli montiral. Če kdo kupi, mu jih ugodno prodam s papirji za homologacijo vred (izdelava Lakirplast Horjul).

Slika

S prijatli smo vedno gledali Švabe in njihove avte z 9 in več colskimi (v širino) platišči in poliranim robom. Pa sem sredi lanskega poletja dobil preblisk in nabavil dve 9 colski feltni iste znamke kot sem jih že imel na avtu - za probat. Hudooo!

Slika

Slika

Slika

Ni dolgo trajalo in kmalu sem nabavil še dve in gume iz "starih" (te so spravljene doma za rezervo) namontiral na nove feltne.
Rezultat:

Slika

Slika

Slika

Še malo rožic

Slika

Slika

Slika

Slika

In malo notranjosti - enkrat vmes sem kupil še športni volan Victor. Je malo dobelejši in malo manjši od original S2 volana in se lepše drži. Okrog števcev krom obroči, ki mi jih je prodal Sküll. Hvala! Kasneje sem dal izdelat še obroče za okrog malih števcev na sredini, vendar trenutno nimam nobene slike. Tudi te števčke mi je zrihtal Sküll.

Slika

Slika

In za konec še en pogled v vzvratno ogledalo, kjer se vidi kako guma štrli izpod blatnika. Hmmmm.... Obrobe????? Te se vozijo v prtljažniku. So pa kromirane in če jih dam gor, bom res kot en .....

Slika

No, doma imam že nekaj let sprednjo in zadnjo plastiko za odbijače od Audija 80 B3 16V ter še ene pragove, ki pašejo k tem odbijačom. Samo trenutno imajo žal druge stvari prednost pred tem.

Sprednji odbijač pa izgleda takole:

Slika

Maska ostane kar ta - znak Audi pa mora bit obvezno! Drugače se mi zdi kot en Korejc. :D

No, predlani sem naredil še malo posodobitve. Avto je čez zimo stal v garaži (in od takrat naprej vsako zimo), zato sem takrat kupil tablice, da jih ni potrebno vračat. Za nekatere mogoče malo kičasto, za druge ne. Ampak če se že da zbirat, pač izbereš. Spomladi 2010 pa smo opravili manjšo predelavo na motorju (original 1.8 S z dvostopenjskim uplinjačem in 90KM) in sicer:

- glava od Golfa 2 GTI 8V s poliranimi kanali
- sesalni kolektor DBilas
- 2x dvojni uplinjač Weber DCOE 40
- 2x športni filter KN
- električna črpalka bencina narejena za dvojne uplinjače (majhen pritisk + velik pretok), prej sem imel mehansko črpalko

... in nastalo je tole (na prvi sliki se vidi nova tablica):

Slika

Slika

Slika

Slika


Moram reči, da se kar pozna na moči. Sicer nisem meril ampak kakšnih 20-30KM sem sigurno pridobil. Edino v visokih vrtljajih še vedno manjka tisti pospešek (dolge brzine), ampak za to bo potrebno zamenjati še odmično gred + vzmeti ventilov.

Razmišljam o kakšni 280 stopinjski odmični, ki da moč med 4500 in 6500 vrtljajev in nekje 17KM. Nasveti glede odmične so dobrodošli.

Doma pa na montažo čakajo še: nastavljivo podvozje (po višini in trdoti) FK Koenigsport (slike drugič), odbijači, pragovi, zadnje rdeče bočne luči, prisilno hlajeni diski spredaj, športen izpušni kolektor ....

To je zaenkrat vse. Upam, da bo v prihodnje kaj več časa za dokončanje projekta. 



LP,


Matej
Zadnjič spremenil audi-80, dne Po Avg 13, 2012 4:19 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
audi-80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 16, 2006 9:42 am
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a audi-80 dne Po Avg 13, 2012 4:17 pm

Evo še enkaj sem našel. Tam takoj po letu 1980 se je Uroševa nona po Bistrci vozila z rdečim, moj oče pa z modrim Sciroccotom. Takrat je bilo to kot bi sedaj vozil hmmm, mi ne pride na pamet kaj. Raketo? :)

Prodali smo ga leta 1996. Če bi takrat imel izpit, ga sigurno nebi in bi to bil sedaj moj projekt. Škoda :(

Slika


LP

Matej
Uporabniški avatar
audi-80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 16, 2006 9:42 am
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Avg 13, 2012 4:31 pm

pravil pa tudi nisi prebral a?

eno izmed njih se namreč glasi: Samo 5 slik na post! ;)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a čare dne Po Avg 13, 2012 4:39 pm

Praviš da če bi dal kromane obrobe da bi bil....

Pa saj si že bosanc,saj voziš audija. :mrgreen:

Mater fergazerji pa so kot manjši ekonom lonci.In kok ma to potem porabe ?
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a audi-80 dne Po Avg 13, 2012 4:45 pm

čare napisal/-a:Praviš da če bi dal kromane obrobe da bi bil....

Pa saj si že bosanc,saj voziš audija. :mrgreen:

Mater fergazerji pa so kot manjši ekonom lonci.In kok ma to potem porabe ?



Kaj češ, zna Bosanac šta su kola - to vedno pravim! Mah poraba je kot pljunec v ekonom lonec. :) Tam od 12l napreeeeeeeeeeeeej

Na srečo ga vozim samo ob vikendih, no sedaj že 1 leto stoji, ker se ukvarjam s projektom tek za mulcom. :)

LP
Uporabniški avatar
audi-80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 16, 2006 9:42 am
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a Jubi dne Po Avg 13, 2012 4:55 pm

Za to 80-tko se je v Bistrci polno glav obrnilo. Lep in ohranjen Audi 8)
Zadnje slike: Webber :shock:
Grmi a? Dej kak posnetek :twisted:
"Some say that he is very quick,some say that he is a legend. All we know is he's called the GTI"
Uporabniški avatar
Jubi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: Po Avg 11, 2008 4:20 pm
Kraj: Bistrc-Topolc
Avto: mk2 gti

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a audi-80 dne Po Avg 13, 2012 4:59 pm

Jubi napisal/-a:Za to 80-tko se je v Bistrci polno glav obrnilo. Lep in ohranjen Audi 8)
Zadnje slike: Webber :shock:
Grmi a? Dej kak posnetek :twisted:


Mah, nimam nč posneto. Če mi rata it na Favdl srečanje, bom posnel takrat. :)
Uporabniški avatar
audi-80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 16, 2006 9:42 am
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a caddy15 dne Po Avg 13, 2012 6:07 pm

Toooo...to predstavitev sm čakal že dolgo, sicer se lahko moj Audi skrije pred tem, ampak s časom ga bom spravil v zavidlivo stanje:)

obvezno mi morš prid 1. 9. mal konkurence nardit:)
Once VW, allways VW...
Uporabniški avatar
caddy15
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 415
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 12:03 am
Kraj: Ilirska Bistrica
Avto: Scirocco 2.0 TDI, Audi 80 1.6 bencinc:)

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a caddy15 dne Po Avg 13, 2012 6:11 pm

audi-80 napisal/-a:Evo še enkaj sem našel. Tam takoj po letu 1980 se je Uroševa nona po Bistrci vozila z rdečim, moj oče pa z modrim Sciroccotom. Takrat je bilo to kot bi sedaj vozil hmmm, mi ne pride na pamet kaj. Raketo? :)

Prodali smo ga leta 1996. Če bi takrat imel izpit, ga sigurno nebi in bi to bil sedaj moj projekt. Škoda :(

Slika


LP

Matej



Evo čare, sosedovi majo kola zate:) že tiskrat je bil tisti počipoki gniu:)
Once VW, allways VW...
Uporabniški avatar
caddy15
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 415
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 12:03 am
Kraj: Ilirska Bistrica
Avto: Scirocco 2.0 TDI, Audi 80 1.6 bencinc:)

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a Jure dne Po Avg 13, 2012 7:51 pm

Odlično, Bistriška scena je zakon!

Raketa! Edino krajši menjalnik, pa bo zmaga!

Komaj čakam September!!! 8) [smilie=auto.gif]
Brdi fakin brdi!
Uporabniški avatar
Jure
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 627
Pridružen: Če Mar 08, 2007 6:03 pm
Kraj: Ilirska Bistrica
Avto: pussyshifter mk5 gti

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a čare dne Po Avg 13, 2012 10:05 pm

Caddy tak avto kot ga majo pri sosedovih sem mel tud sam. Od tukaj izvira vsa moja ljubezen do italjanov

Slika
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a caddy15 dne Po Avg 13, 2012 11:10 pm

čare napisal/-a:Caddy tak avto kot ga majo pri sosedovih sem mel tud sam. Od tukaj izvira vsa moja ljubezen do italjanov

Slika


Demo nehat s temi fiati po tej temi:)

U glavnem ta 80-ka zmaga
Once VW, allways VW...
Uporabniški avatar
caddy15
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 415
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 12:03 am
Kraj: Ilirska Bistrica
Avto: Scirocco 2.0 TDI, Audi 80 1.6 bencinc:)

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a čare dne Po Avg 13, 2012 11:15 pm

Manjka ji samo kak pameten motor.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne To Avg 14, 2012 10:28 am

Super, da si se opogumil in predstavil! 8)


Lep avto, zvok bomo pa poslušali na srečanju :D
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a audi-80 dne To Avg 14, 2012 1:45 pm

Evo, sem našel še par slik gewind. So še zavite in čakajo v škatli na montažo. :)

Slika

Slika

Slika

Slika


LP
Uporabniški avatar
audi-80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 16, 2006 9:42 am
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a caddy15 dne To Avg 14, 2012 1:49 pm

Lej ti njega...pol mi lahko te stare predelane fedre lifraš:)
Once VW, allways VW...
Uporabniški avatar
caddy15
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 415
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 12:03 am
Kraj: Ilirska Bistrica
Avto: Scirocco 2.0 TDI, Audi 80 1.6 bencinc:)

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a audi-80 dne To Avg 14, 2012 1:55 pm

caddy15 napisal/-a:Lej ti njega...pol mi lahko te stare predelane fedre lifraš:)

Ja, sem ti mislil ponudit komplet podvozje, ko zamenjam, samo ne vem še kdaj. :)

Ej, kaj ti imaš tudi okrogel filter zraka kot jaz?
Lahko prideš en dan, pa namontirava moj stari športni filter in pokrov - 3 min dela. Zvok pa se full pozna.

lp
Uporabniški avatar
audi-80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 16, 2006 9:42 am
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a caddy15 dne To Avg 14, 2012 4:33 pm

Mislm da je isti, bom pršu pogledat...jutri popoldne si sigurnu doma, a?
Once VW, allways VW...
Uporabniški avatar
caddy15
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 415
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 12:03 am
Kraj: Ilirska Bistrica
Avto: Scirocco 2.0 TDI, Audi 80 1.6 bencinc:)

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a audi-80 dne To Avg 14, 2012 4:45 pm

caddy15 napisal/-a:Mislm da je isti, bom pršu pogledat...jutri popoldne si sigurnu doma, a?


Verjetnu ja, ma useeno prej pokliči.
Uporabniški avatar
audi-80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 16, 2006 9:42 am
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a audi-80 dne To Avg 28, 2012 9:56 am

Evo, v soboto mi je končno uspelo slikat vse 3 Audije pri bajti. Levo ženina A4-ka, desno moja 80-ka in na sredini TT cabrio od našega tamalega. :) Sej sem hotel nabavit srebrnega, ker sta tudi ostala dva srebrna, sam mi je bil rdeč lepši. :)

Slika

Slika

LP,


Matej
Uporabniški avatar
audi-80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 16, 2006 9:42 am
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a Cox dne To Avg 28, 2012 2:38 pm

audi-80 napisal/-a:Kaj češ, zna Bosanac šta su kola - to vedno pravim! Mah poraba je kot pljunec v ekonom lonec. :) Tam od 12l napreeeeeeeeeeeeej


Pa mas to dobro zdizirano? ... nekam dost je to za 1.8 .. kolk je tesko to vozilo?
Kaj bi šparali, tak nikol neomo trošli ..
Uporabniški avatar
Cox
UPORABNIK S KRAVO
 
Prispevkov: 2896
Pridružen: Po Dec 08, 2008 8:21 pm
Kraj: Maribor
Avto: type 3

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a audi-80 dne To Avg 28, 2012 2:48 pm

Cox napisal/-a:
audi-80 napisal/-a:Kaj češ, zna Bosanac šta su kola - to vedno pravim! Mah poraba je kot pljunec v ekonom lonec. :) Tam od 12l napreeeeeeeeeeeeej


Pa mas to dobro zdizirano? ... nekam dost je to za 1.8 .. kolk je tesko to vozilo?


Avto ima po papirjih 1050kg. Ne , ni dobro zdizirano. Itak da pije preveč bencina. Ne vem pa kakšna odmična je bila prej na tem kompletu. Rabim enga, da mi to poštima. Se ponudiš? :)
Uporabniški avatar
audi-80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 16, 2006 9:42 am
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a Cox dne To Avg 28, 2012 2:53 pm

Uf ... ne znam jaz tega, je cela mala znanost za tem.
Kaj bi šparali, tak nikol neomo trošli ..
Uporabniški avatar
Cox
UPORABNIK S KRAVO
 
Prispevkov: 2896
Pridružen: Po Dec 08, 2008 8:21 pm
Kraj: Maribor
Avto: type 3

Re: Audi 80 SC B3 letnik 1991

OdgovorNapisal/-a audi-80 dne To Avg 28, 2012 2:55 pm

Cox napisal/-a:Uf ... ne znam jaz tega, je cela mala znanost za tem.

Vem ja. Zato vprašam. Mogoče se najde kakšen korenjak na srečanju. :)
Uporabniški avatar
audi-80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 16, 2006 9:42 am
Kraj: Ilirska Bistrica


Vrni se na Volkswagen in Audi projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov